TE Connectivity 75KEHD10ABSD
In Stock: 1504
MOQ: 1
1 Price Tiers
- Mfr.Part # :75KEHD10ABSD
- Manufacturer :TE Connectivity
- Dasenic # :75KEHD10ABSD-DS
- Datasheet : 75KEHD10ABSD Datasheet PDF
- Description : KEH 75A 2S SP DELTA BS 440 VAC
TE Connectivity 75KEHD10ABSD technical specifications, attributes, parameters.
Category:Electronic Filters/Power Line Filter Modules
Product Status:Active
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Approval Agency:CSA, UL
Termination Style:Terminal Block
Configuration:Two Stage
Current:75 A
Filter Type:Three Phase (Delta)
Voltage - Rated D C:-
Voltage - Rated A C:440V