TE Connectivity 75KEBS10BFPD
In Stock: 2628
MOQ: 1
2 Price Tiers
- Mfr.Part # :75KEBS10BFPD
- Manufacturer :TE Connectivity
- Dasenic # :75KEBS10BFPD-DS
- Datasheet : 75KEBS10BFPD Datasheet PDF
- Description : KEB 75A 1S SP DELTA 520VAC 50HZ
TE Connectivity 75KEBS10BFPD technical specifications, attributes, parameters.
Category:Electronic Filters/Power Line Filter Modules
Product Status:Active
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Approval Agency:CSA, UL
Termination Style:Terminal Block
Configuration:Single Stage
Current:75 A
Filter Type:Three Phase (Delta)
Voltage - Rated D C:-
Voltage - Rated A C:520V