TE Connectivity 75BCF10R
In Stock: 1505
MOQ: 1
5 Price Tiers
  • Mfr.Part # :75BCF10R
  • Manufacturer :TE Connectivity
  • Dasenic # :75BCF10R-DS
  • Datasheet : 75BCF10R Datasheet PDF
  • Description : LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
  • Package :-
TE Connectivity 75BCF10R technical specifications, attributes, parameters.
Category:Electronic Filters/Power Line Filter Modules
Product Status:Active
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
Mounting Type:Chassis Mount
Approval Agency:CSA, UR, VDE
Termination Style:Terminal Block
Configuration:Two Stage
Current:75 A
Filter Type:Three Phase (Delta)
Voltage - Rated D C:-
Voltage - Rated A C:-
Voltage - Rated A C ( Phase to Ground/ Neutral):277 V
Voltage - Rated A C ( Phase to Phase):480 V
Frequency - Operating:50/60Hz
Inductance:1.06mH