Renesas 4MA074175Z4AACTGI
In Stock: 260
MOQ: 1
0 Price Tiers
  • Mfr.Part # :4MA074175Z4AACTGI
  • Manufacturer :Renesas
  • Dasenic # :4MA074175Z4AACTGI-DS
  • Datasheet : 4MA074175Z4AACTGI Datasheet PDF
  • Description : MEMS OSC XO 74.1750MHZ LVDS SMD 6-SMD, No Lead
  • Package :6-SMD, No Lead
Request a Quote
Renesas 4MA074175Z4AACTGI technical specifications, attributes, parameters.
Category:Oscillators & Resonators/Oscillators
Product Status:Obsolete
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated ( Max):0.035" (0.90mm)
Frequency:74.175 MHz
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±50ppm
Base Resonator:MEMS
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Absolute Pull Range ( A P R):-
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply ( Max):105mA (Typ)