LEMO® PRJ.M1.0NL.AC52NZ
In Stock: 2389
MOQ: 1
6 Price Tiers
- Mfr.Part # :PRJ.M1.0NL.AC52NZ
- Manufacturer :LEMO®
- Dasenic # :PRJ.M1.0NL.AC52NZ-DS
- Datasheet : PRJ.M1.0NL.AC52NZ Datasheet PDF
- Description : CONN RCPT MALE 10P GOLD SLDR CUP
LEMO® PRJ.M1.0NL.AC52NZ technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Black
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):3A
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)