LEMO® PRJ.M1.0GL.AC65N
In Stock: 2350
MOQ: 1
6 Price Tiers
- Mfr.Part # :PRJ.M1.0GL.AC65N
- Manufacturer :LEMO®
- Dasenic # :PRJ.M1.0GL.AC65N-DS
- Datasheet : PRJ.M1.0GL.AC65N Datasheet PDF
- Description : CONN RCPT MALE 10P GOLD SLDR CUP
LEMO® PRJ.M1.0GL.AC65N technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Black, Gray
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):3A
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)