LEMO® PRJ.M1.0GL.AC52Z
In Stock: 1009
MOQ: 1
6 Price Tiers
- Mfr.Part # :PRJ.M1.0GL.AC52Z
- Manufacturer :LEMO®
- Dasenic # :PRJ.M1.0GL.AC52Z-DS
- Datasheet : PRJ.M1.0GL.AC52Z Datasheet PDF
- Description : CONN RCPT MALE 10P GOLD SLDR CUP
LEMO® PRJ.M1.0GL.AC52Z technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Gray
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):3A
Material Flammability Rating:-
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:10
Shielding:Unshielded
Orientation:J
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Voltage Rating:-
Shell Size - Insert:M10
Mounting Feature:-
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)