LEMO® PAG.M0.9TL.AC65N
In Stock: 887
MOQ: 1
0 Price Tiers
  • Mfr.Part # :PAG.M0.9TL.AC65N
  • Manufacturer :LEMO®
  • Dasenic # :PAG.M0.9TL.AC65N-DS
  • Datasheet : PAG.M0.9TL.AC65N Datasheet PDF
  • Description : CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
  • Package :-
Request a Quote
LEMO® PAG.M0.9TL.AC65N technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Black
Operating Temperature:-50°C ~ 170°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):3A
Material Flammability Rating:-
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:9
Voltage Rating:-
Shell Size - Insert:M09
Mounting Feature:-
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)