LEMO® PAC.M1.4GL.AC65V
In Stock: 1724
MOQ: 1
5 Price Tiers
- Mfr.Part # :PAC.M1.4GL.AC65V
- Manufacturer :LEMO®
- Dasenic # :PAC.M1.4GL.AC65V-DS
- Datasheet : PAC.M1.4GL.AC65V Datasheet PDF
- Description : CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
LEMO® PAC.M1.4GL.AC65V technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Gray, Green
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):2A
Material Flammability Rating:-
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:14
Voltage Rating:-
Shell Size - Insert:M14
Mounting Feature:-
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)