LEMO® PAC.M1.4GL.AC52R
In Stock: 4272
MOQ: 1
5 Price Tiers
  • Mfr.Part # :PAC.M1.4GL.AC52R
  • Manufacturer :LEMO®
  • Dasenic # :PAC.M1.4GL.AC52R-DS
  • Datasheet : PAC.M1.4GL.AC52R Datasheet PDF
  • Description : CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
  • Package :-
LEMO® PAC.M1.4GL.AC52R technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Gray, Red
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):2A
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)