LEMO® PAC.M0.7GL.AC65G
In Stock: 1611
MOQ: 1
5 Price Tiers
- Mfr.Part # :PAC.M0.7GL.AC65G
- Manufacturer :LEMO®
- Dasenic # :PAC.M0.7GL.AC65G-DS
- Datasheet : PAC.M0.7GL.AC65G Datasheet PDF
- Description : CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
LEMO® PAC.M0.7GL.AC65G technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Gray
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):5A
Material Flammability Rating:-
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:7
Voltage Rating:-
Shell Size - Insert:M07
Mounting Feature:-
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)