LEMO® PAC.M0.7GL.AC52G
In Stock: 1611
MOQ: 1
5 Price Tiers
  • Mfr.Part # :PAC.M0.7GL.AC52G
  • Manufacturer :LEMO®
  • Dasenic # :PAC.M0.7GL.AC52G-DS
  • Datasheet : PAC.M0.7GL.AC52G Datasheet PDF
  • Description : CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
  • Package :-
LEMO® PAC.M0.7GL.AC52G technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Gray
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):5A
Material Flammability Rating:-
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:7
Voltage Rating:-
Shell Size - Insert:M07
Mounting Feature:-
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)