LEMO® PAB.M1.4GL.LC39G
In Stock: 63
MOQ: 1
0 Price Tiers
  • Mfr.Part # :PAB.M1.4GL.LC39G
  • Manufacturer :LEMO®
  • Dasenic # :PAB.M1.4GL.LC39G-DS
  • Datasheet : PAB.M1.4GL.LC39G Datasheet PDF
  • Description : CONN PLUG FMALE 14P SOLDER CUP
  • Package :-
Request a Quote
LEMO® PAB.M1.4GL.LC39G technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Gray
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):2A
Material Flammability Rating:-
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:14
Voltage Rating:-
Shell Size - Insert:M14
Mounting Feature:-
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)