LEMO® PAB.M0.6GL.AC52A
5 Price Tiers
- Mfr.Part # :PAB.M0.6GL.AC52A
- Manufacturer :LEMO®
- Dasenic # :PAB.M0.6GL.AC52A-DS
- Datasheet : PAB.M0.6GL.AC52A Datasheet PDF
- Description : CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
LEMO® PAB.M0.6GL.AC52A technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Blue, Gray
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):6A
Material Flammability Rating:-
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:6
Voltage Rating:-
Shell Size - Insert:M06
Mounting Feature:-
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)