LEMO® PAA.M1.0TL.AC52N
In Stock: 2771
MOQ: 1
0 Price Tiers
- Mfr.Part # :PAA.M1.0TL.AC52N
- Manufacturer :LEMO®
- Dasenic # :PAA.M1.0TL.AC52N-DS
- Datasheet : PAA.M1.0TL.AC52N Datasheet PDF
- Description : CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
- Package :-
Request a Quote
LEMO® PAA.M1.0TL.AC52N technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Black
Operating Temperature:-50°C ~ 170°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):3A
Material Flammability Rating:-
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:10
Shielding:Unshielded
Orientation:A
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Voltage Rating:-
Shell Size - Insert:M10
Mounting Feature:-
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)