LEMO® PAA.M0.6TL.AC65N
In Stock: 2538
MOQ: 1
5 Price Tiers
- Mfr.Part # :PAA.M0.6TL.AC65N
- Manufacturer :LEMO®
- Dasenic # :PAA.M0.6TL.AC65N-DS
- Datasheet : PAA.M0.6TL.AC65N Datasheet PDF
- Description : CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
LEMO® PAA.M0.6TL.AC65N technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Black
Operating Temperature:-50°C ~ 170°C
Termination:Solder Cup
Current Rating ( Amps):6A
Material Flammability Rating:-
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:6
Voltage Rating:-
Shell Size - Insert:M06
Mounting Feature:-
Primary Material:Plastic
Cable Opening:0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)