Eaton SMAJE36CA
In Stock: 24000
MOQ: 1
7 Price Tiers
  • Mfr.Part # :SMAJE36CA
  • Manufacturer :Eaton
  • Dasenic # :SMAJE36CA-DS
  • Datasheet : SMAJE36CA Datasheet PDF
  • Description : TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA DO-214AC, SMA
  • Package :DO-214AC, SMA
Eaton SMAJE36CA technical specifications, attributes, parameters.
Category:Circuit Protection Devices/TVS - Diodes
Product Status:Active
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:SMA
Unidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff ( Typ):36V
Voltage - Breakdown ( Min):40V
Voltage - Clamping ( Max) @ Ipp:58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.9A
Power - Peak Pulse:400W