Eaton SMAJE30A
In Stock: 12000
MOQ: 1
7 Price Tiers
  • Mfr.Part # :SMAJE30A
  • Manufacturer :Eaton
  • Dasenic # :SMAJE30A-DS
  • Datasheet : SMAJE30A Datasheet PDF
  • Description : TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA DO-214AC, SMA
  • Package :DO-214AC, SMA
Eaton SMAJE30A technical specifications, attributes, parameters.
Category:Circuit Protection Devices/TVS - Diodes
Product Status:Active
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:SMA
Unidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff ( Typ):30V
Voltage - Breakdown ( Min):33.3V
Voltage - Clamping ( Max) @ Ipp:48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.3A
Power - Peak Pulse:400W