Diotec Semiconductor SMF220CA
In Stock: 7605
MOQ: 1
5 Price Tiers
Diotec Semiconductor SMF220CA technical specifications, attributes, parameters.
Category:Circuit Protection Devices/TVS - Diodes
Product Status:Active
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff ( Typ):220V
Voltage - Breakdown ( Min):246V
Voltage - Clamping ( Max) @ Ipp:356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):560mA
Power - Peak Pulse:200W