Diotec Semiconductor SMF190CA
In Stock: 1936
MOQ: 1
2 Price Tiers
Diotec Semiconductor SMF190CA technical specifications, attributes, parameters.
Category:Circuit Protection Devices/TVS - Diodes
Product Status:Active
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff ( Typ):190V
Voltage - Breakdown ( Min):211V
Voltage - Clamping ( Max) @ Ipp:308V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):650mA
Power - Peak Pulse:200W