Diotec Semiconductor SMF180CA
In Stock: 2251
MOQ: 1
2 Price Tiers
Diotec Semiconductor SMF180CA technical specifications, attributes, parameters.
Category:Circuit Protection Devices/TVS - Diodes
Product Status:Active
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-123F
Type:Zener
Capacitance @ Frequency:-
Supplier Device Package:SOD-123F (SMF)
Unidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff ( Typ):180V
Voltage - Breakdown ( Min):200V
Voltage - Clamping ( Max) @ Ipp:292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):680mA
Power - Peak Pulse:200W