Diotec Semiconductor SMF170CA
In Stock: 2768
MOQ: 1
2 Price Tiers
- Mfr.Part # :SMF170CA
- Manufacturer :Diotec Semiconductor
- Dasenic # :SMF170CA-DS
- Datasheet : SMF170CA Datasheet PDF
- Description : TVS DIODE 170VWM 275VC SOD123F SOD-123F
- Package :SOD-123F
Diotec Semiconductor SMF170CA technical specifications, attributes, parameters.
Category:Circuit Protection Devices/TVS - Diodes
Product Status:Active
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff ( Typ):170V
Voltage - Breakdown ( Min):189V
Voltage - Clamping ( Max) @ Ipp:275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):730mA
Power - Peak Pulse:200W