Diotec Semiconductor SMF110CA
In Stock: 907
MOQ: 1
2 Price Tiers
- Mfr.Part # :SMF110CA
- Manufacturer :Diotec Semiconductor
- Dasenic # :SMF110CA-DS
- Datasheet : SMF110CA Datasheet PDF
- Description : TVS DIODE 110VWM 177VC SOD123F SOD-123F
- Package :SOD-123F
Diotec Semiconductor SMF110CA technical specifications, attributes, parameters.
Category:Circuit Protection Devices/TVS - Diodes
Product Status:Active
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-123F
Type:Zener
Capacitance @ Frequency:-
Supplier Device Package:SOD-123F (SMF)
Unidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff ( Typ):110V
Voltage - Breakdown ( Min):122V
Voltage - Clamping ( Max) @ Ipp:177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.13A
Power - Peak Pulse:200W