Bulgin PXP4013/10S/PC
In Stock: 1550
MOQ: 1
7 Price Tiers
- Mfr.Part # :PXP4013/10S/PC
- Manufacturer :Bulgin
- Dasenic # :PXP4013/10S/PC-DS
- Datasheet : PXP4013/10S/PC Datasheet PDF
- Description : CONN RCPT FMALE 10POS SOLDER
Bulgin PXP4013/10S/PC technical specifications, attributes, parameters.
Category:Connectors & Interconnects/Circular Connectors
Product Status:Active
Color:Black
Operating Temperature:-40°C ~ 120°C
Features:UV Resistant
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole
Ingress Protection:IP66/IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination:Solder
Current Rating ( Amps):3A